Wczytuję dane...

Kilka słów o mnie

Kilka słów o mnie

Kilka lat temu, przy okazji kupowania naszyjnika zobaczyłam, że firma sprzedaje również kamienie, linki i inne elementy potrzebne do samodzielnego zrobienia biżuterii. Kupiłam trochę i zrobiłam kilka naszyjników...

Tak kamienie i koraliki stały się moim hobby i pasją. Uwielbiam je kupować, oglądać, robić z nich biżuterię.                                     

Z wykształcenia jestem biologiem zaś technik tworzenia biżuterii uczę się sama z książek, z Internetu.

                                                              

Fascynuje mnie przemiana. Biorę trochę drutu, czasem kawałek miedzianej blaszki, jeden czy kilka kamieni – nie wygląda to imponująco. Wkładam w nie trochę pracy, serca, wyobraźni i… I powstaje, cieszący nie tylko oko, ale użyteczny i ozdobny przedmiot.

                          

Do tworzenia biżuterii używam głównie miedzi - drutu i blaszki, rzadko robię coś ze srebra. Ciągnie mnie do kamieni naturalnych - wszystkie są piękne mają jakąś moc... Gdy zaczęłam czytać "Kamienie, które leczą" P. Permutt zadziwiłam się. Otóż okazuje się,  wszystkie kamienie, które MUSIŁAM kupić to kamienie albo związane z moim znakiem zodiaku albo kamienie pomagające w problemach, które mi towarzyszyły gdy je kupowałam. Dlatego postanowiłam podawać informacje o właściwościach kamieni przy opisie moich projektów.

                                                 

Projekty wykonuję w jednym lub maksymalnie kilku egzemplarzach. Zawsze chętnie przyjmuję zlecenia indywidulane - napisz, przyślij zdjęcie lub schematyczny rysunek, podaj kolor kamieni, rodzaj kamieni - mam bardzo bogatą kolekcję kamieni szlifowanych i surowych (jak każdy hobbysta...). Termin wykonania to ok. 2 tygodnie, dłużej jeśli musiałabym coś dokupić (ale to raczej mało prawdopodobne). 

                           

Pandemia wiele się zmieniła w moim życiu - nie mogę już powiedzieć, że wykładam na prywatnej Wyższej uczelni bo w obliczu COVID19 zarząd mojej Szkoły podjął decyzję o jej zamknięciu (Studenci przestali płacić czesne). Nie chcę czekać bezczynnie na unormowanie się sytuacji - wolny czas poświęcę na rozwijanie mojego hobby biżuteryjnego - zapraszam do obejrzenia efektów. 

                                                         

W marcu 2021 otworzyłam działalność gospodarczą. Firma nazywa się "Biżuteria Ludwika Lipińska". Aktualnie pracuję nad poszerzeniem obecności mojej firmy w Internecie. Kilka miesięcy temu zdecydowałam, że założę stronę firmową na FB. Jednak jedną z pierwszych informacji, które trzeba podać jest adres strony firmowej - nie miałam. Musiałam dowiedzieć się czego chcę. 

                    

Okazało się, że mogę mieć albo stronę informacyjną albo sklep internetowy z blogiem jako formą strony informacyjnej. Czytając opisy gotowych sklepów internetowych uświadomiłam sobie, że mogę, mając sklep, zaoszczędzić sobie dużo pracy. Otóż do tej pory oferty z moimi projektami wystawiałam oddzielnie w każdym serwisie, na którym je sprzedawałam. Mając sklep piszę raz ofertę a potem mogę ją przesyłać w gotowej postaci do różnych serwisów. Zdecydowałam więc, że chcę mieć sklep internetowy. 

Pod koniec listopada 2022 otworzyłam Sklep internetowy firmy Biżuteria  Ludwika Lipińska https://ludwikajewelry.com . W grudniu 2022 pracowałam nad synchronizacją Sklepu z moim kontem na Allegro Isia-49. Pod koniec grudnia 2022 utworzyłam stronę na FB ludwikajewelry.

Aktualnie pracuję nad synchronizacją Sklepu z serwisem Ceneo - producent Ludwika Lipińska i odświeżeniem mojego sklepu w serwisie Mała Fabryczka - Biżuteria Ludwika Lipińska. 

Wiosną 2023 skończyłam synchronizację z Ceneo i Małą fabryczką. Utworzyłam również sklep w serwisie EMPIK. Na przełomie lipca i sierpnia udostępniłam moje projekty w Google.

Mimo, że obsługa serwisów Meta - FB i Instagrama są dla mnie skomplikowane, na początku sierpnia 2023  udało mi się założyć konto na Instagramie (ludwikajewelry) i połączyć oba konta (FB i Insta)!!!

                                                                   Ludwika